18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü nedeniyle İlçe Kaymakamlığı önünde yapılan törene Kaymakam Zikrullah ERDOĞAN, Belediye Başkanı Tuncay ATAK, İlçe Protokolü, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.
        Anma programı çelenk sunumunun ardından  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Ast.Çavuş Onur Can TANIR tarafından yapıldı. Kaymakamlık önünde yapılan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümü  programı saat Ağaçören Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.
        Ağaçören Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Şehit Yusuf Elitaş Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından program düzenlendi.Programa  Kaymakamız Zikrullah ERDOĞAN, Belediye Başkanı Tuncay ATAK, İlçe Protokolü, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.        
        Anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okundu. Şehit Yusuf ELİTAŞ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri şiirler okundu ve Kınalı Hasan Adlı tiyatro oyunu sergiledi. İlçemiz okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında birinci olan öğrencilere Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Serdar ALPER , İlçe Emniyet Amiri Oğuzhan TUTAR tarafından ödülleri verildi.