Tuncay KARABAY

Kıt'ası

Sınıf Rütbesi

Adı ve Soyadı

Baba Adı

Memleketi

Doğum Tarihi

:İl Jandarma Komutanlığı /

DİYARBAKIR

:Jandarma Eri

:Tuncay KARABAY

:Faruk

:Kederli Köyü Ağaçören AKSARAY

:1973

Yaralanma Tarihi

Yaralanma Yeri

:15.07.1995

:DİYARBAKIR İLİ Lice İlçesi

BİYOGRAGFİSİ

Gazi Jandarma Eri Tuncay KARABAY 1973 yılında Aksaray ili Ağaçören ilçesi Kederli köyünde dünyaya geldi Faruk ve Sultan çiftinin üç çocuğundan birincisidir.

Gazi Jandarma Tuncay KARABAY ilkokul tahsilini kederli köyünde tamamlamış ve tahsil hayatına son vermiştir. Askerlik cağına gelene kadar ailesi ile birlikte çiftçilikle uğraşmıştır. Askerlik çağına geldiğinde, askerlik şubesi başkanlığınca 26.08.1993 tarihinde temel askerlik hizmetini yapmak üzere Bilecik J. Er. Eğt. A. K.lığı emrine dağıtım yapılmıştır.

17.07.1994 günü DİYARBAKIR İLİ Lice İlçesi kırsal kesiminde bir gurup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan silahlı çatışmada gazi olmuştur. Bu olay sonucu dördüncü dereceden sakata ayrılmıştır.

Evli olan Gazi J. Eri Tuncay KARABAY halen Ankara İlinde yaşıyor


ALİ ÖZKAN

Kıt'ası

Sınıf Rütbesi

Adı ve Soyadı

Baba Adı

Memleketi

Doğum Tarihi

:7.Jandarma Komd. Er. Eğt. A. Kalığı /

Yenifoça /İZMİR

:J.Komd.Er.

:Ali ÖZKAN

:Hurşit

:Ağaçören/AKSARAY

:1979

Yaralanma Tarihi

Yaralanma Yeri

:31.07.1999

:DİYARBAKIR İli Kocaköy İlçesi

BİYOGRAGFİSİ

Jandarma Komando Eri Ali ÖZKAN 1979 yılında AKSARAY İli Ş. Koçhisar İlçesine Bağlı E. Ahurlu Köyünde (şimdiki Aksaray İli Ağaçören İlçesi) Hurşit ve Zekiye çiftinin 7. Çocuğundan dördüncüsü olarak dünyaya geldi. İlköğretimini E. Ahurlu Köyünde de tamamlayıp Eğitim hayatına son veren Ali ÖZKAN Askerlik çağına gelinceye kadar çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

AĞAÇÖREN Askerlik Şubesi Başkanlığınca 22 Şubat 1999 Tarihinde 7.Jan. Komd. Er. Eğt. Kalığı Yenifoça İZMİR' e sevk edilmiştir.

DİYARBAKIR ili Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığında Askerlik hizmetini yaptığı sırada mayın patlaması sonucunda gazi olmuştur.

( diz üstü sol ayak ve 5.pernol sağ göz )