AĞAÇÖREN SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ

Kurum Personel Bilgileri:

Ümit ECİK- Yönetim Kurulu Başkanı

Eren Sözen- Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Tuğba AÇIKEL- Birlik Personeli

Kurum ile ilgili özet bilgi ve tarihçesi:

Son yıllarda tarımsal desteklemelerin Birlikler aracılığı ile verilmeye başlaması ile birlikte üretici örgütlerinin önemi bir kat daha artmıştır. İlimizde ve diğer ilçelerimizde bu kapsamda gerek yetiştirici gerekse üretici birlikleri kurulmuştur ve buradaki Üreticilerin mağduriyetleri giderilmiştir. İlçemizde de üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi daha verimli ve daha kaliteli süt üretimi yapılabilmesi ve üreticilerimizin tüm haklarının korunabilmesi için Süt üreticileri Birliğini kurduk.

Kuruluşumuzu 192 üreticimizle 14.05.2011 yılında yaptık. Bu gecen zaman süresi içinde üye sayımız artarak devam etmiştir ve 366 tane birliğimize kayıtlı üyemiz bulunmaktadır. 2011 yılı Mayıs ayından bu yana son üç aylık hariç süt desteklemelerinden tüm üyelerimiz faydalanmıştır. Yine 2011de kayıt yaptıran üreticilerimiz 2012 yılı içerisinde 2011 yılına ait Anaç sığır ve Buzağı desteklemelerini alacaktır. Bu kapsamda faaliyetlerimizi yürütmeye devam etmekteyiz. Birliğimizin geliri üyelerden gelen üyelik aidatından oluşmaktadır.

Ağaçören genelinde toplam da; 1155 tane işletme, 7350 tane büyük baş hayvan, 3475 tane sağmal hayvan bulunmaktadır. Buna karşılık olarak bize üyelik yaptıran 366 tane işletme sahibi, bu işletme sahiplerinin toplamda 2635 tane büyük baş hayvanı, 905 tanede sağmal hayvanı bulunmaktadır.

Kurumun iletişim bilgileri:

Kale mah. Ankara Cad. no:15 Ağaçören/Aksaray

Tel: 382-331-24-38

e-posta: agacorensut@hotmail.com / agacorensut@tsumb.org.tr