Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Ağaçören İlçe Müftüsü Yaşar TOKER,   beraberinde din görevlileri Muammer ULUDAĞ, Adem YILMAZ, Bilal BANAZ ve İsa ÜNVER ile birlikte Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN’ ı makamında ziyaret ettiler.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında 1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi alan Kaymakamımız ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek şunları söyledi:
 ''Her yıl 1 – 7 Ekim tarihleri arasını, Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlamaktayız.
Kelime manası olarak toplanma yeri anlamına gelen camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır.
Din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir. İlçe müftüsü ve beraberindekiler başta olmak üzere tüm Diyanet çalışanlarının haftasını kutluyorum.'' dedi.