Etnospor Konfederasyonu Türkiye Koordinatörü Salih Aksu; Dünya Etnospor Konfederasyonun 2015 yılında Kırgızistan’ da kurulduğunu ve amaçlarının Milletlere mal olmuş geleneksel oyunların yeniden canlanması, bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması için uluslararası düzeyde faaliyetlerde bulunan konfederasyonun, binlerce yıldır kuşaktan kuşağa aktarılan ata sporlarını profesyonel bir bakış açısı ile icra etmeyi ve sürdürülebilirlik kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi. Bu bazlı devam eden çalışmaları kapsamında, Aksaray Belediyesi ile ortak çalışma yürüttüklerini ve başta Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI ve Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Güven KEMERKAYA tarafından destek aldıklarını belirtti. Sayın KEMERKAYA, Aksarayda yapılan faaliyetleri arttırmaya yönelik projelerin olduğunu ve devam eden süreçte Konfederasyon ile ortak çalışmaların yapılacağını dile getirdi.
Dünya Etnospor Konfederasyon Türkiye Koordinatörü Salih AKSU ve Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Güven KEMERKAYA’dan Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN' a  çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kaymakamımız ERDOĞAN, AKSU ve KEMERKAYA’ ya ziyaretlerinden dolayı son derece memnuniyet duyduğunu ve İlçemiz öğrencilerine hediye etmiş oldukları mangala  ve satranç takımları için teşekkür ettiğini belirtti.