Aziz Milletimizce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının  önderliğinde yazılan kurtuluş destanının varış noktası olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılı ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile Ağaçören İlçemizde  kutlandı.         
            Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Sayın Zikrillah ERDOĞAN tebrikleri kabul etmesinin ardından;
            İlçe Stadyumunda devam eden kutlamalara, Kaymakam Sayın Zikrullah ERDOĞAN, Belediye Başkanı Tuncay ATAK, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, öğrenciler ve halk katıldı.
             İlçemiz Kaymakamı Sayın Zikrullah ERDOĞAN,Belediye Başkanı Tuncay ATAK törene katılanların ve halkın bayramlarını kutlamaları ile başladı. Saygı duruşu ve  İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçemiz Kaymakamı Sayın Zikrullah ERDOĞAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler tarafından şiirler okunarak, halk oyunları  gösterisi yapıldı. Kutlamalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bayrak Yarışı ve Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin akabinde, Tören geçişini takiben kutlamalar  son bulmuştur.