5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkının verilişini hep birlikte kutluyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında büyük payı olan Türk kadınına her zaman çok önem vermiş, milletlerin ilerlemesinde kadınlara verilen değerin etkili olduğunu savunmuştur.

         Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 1934 yılından günümüze kadar kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında başarıyla görev almışlar ve lamaya da devam edeceklerdir.
Türk toplumunun gelişip yükselmesinde aile yapısının önemini vurgulayan ATATÜRK; ' Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.' demektedir.
Dünya Kadın Hakları Günü, dünya üzerinde çözülmemiş sorunların acısını çeken milyonlarca kadının varlığına rağmen, her yıl dünya kadınları için yeni bir umut ışığı oluşturmaktadır. Öyle ki bizler bu günü kadınlar için bilinçlenme, aydınlanma ve dayanışma günü olarak da ifade etmekte yarar görüyoruz.

Toplumların ilerlemesi, cinsiyet gözetmeden eşitliklerin uygulanması ile mümkündür.
Bu düşünceler ile yaşantımız boyunca doğumdan ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın Kadın Hakları Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.