Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vatan ve millet sevdasıyla yazdığı, devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü ve Türk Milleti’nin onurlu mücadelesinin yeniden doğuşunun şanlı destanı, vatan-millet sevgisi, hürriyet simgesi, moral gücü, tarih boyunca sayısız destalar yazmış olan kahraman milletimizin büyük bir fedakârlık ve azimle kazandığı İstiklal Mücadelesini en yüce duygularla anlatan İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyorum.
  Ömrünü vatana, millete hizmete adamış mili şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri alması ve şahlanması vardır. Her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir.
  Allah’tan bu Millete bir daha istiklal Marşı yazdırmamasını niyaz ediyor, İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.