Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN,Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un vefatının 82. Yıl dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.
 
Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN,"Milli Şairimiz arkasında bıraktığı birçok şiiriyle olduğu kadar, vatan mücadelesine yaptığı katkılarıyla, yaşadığı dönem içerisinde şahsiyeti, mütevazı hayatı, asil duruşu ile yaşadığımız döneme model gösterilen önemli kişiler arasında tarihimizdeki yerini saygın bir şekilde almıştır.
 
İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen Mehmet Akif ERSOY, İstiklal Marşı'yla Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Mehmet Akif ERSOY, halkımızın gönül ve ruh dünyasını, öylesine çarpıcı, öylesine güzel ifade etmiştir ki İstiklal Marşı onun kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur. O güç dönemlerde toplumun bir ferdi olarak sıkıntıları derinden yaşayan Mehmet Akif ERSOY, inancını hiçbir zaman kaybetmemiş, Anadolu'yu dolaşarak halkımıza güç ve moral aşılamış, milli mücadeleye değerli katkılarda bulunmuştur.
 
Kaymakamımız Zikrullah ERDOĞAN,  Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşımızı bizlere kazandıran ve genç kuşaklara örnek bir hayat geçirdi. 27 Aralık 1936 tarihinde aramızdan ayrılıp hakkın rahmetine kavuşmuş olan destan adamı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 82. yılında rahmet ve şükranla anıyoruz. Dedi.