PERSONEL DURUMU

Birlik Başkanlığının iş ve işlemlerini Birlik Mali İşleri Müdürü olarak Birlik sözleşmeli personeli Mustafa EROĞLU yürütmekte olup,Birlik Gerçekleştirme görevlisi (tahakkuk memuru) ise İlçe Özel İdare Müdürü Eyüp İLBEY yürütmektedir.

Ağaçören İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği 1993 yılında 21694 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak tüzel kişilik kazanmıştır.08.10.1993 tarihinde aktif olarak faaliyetine başlamış,kurulduğu günden bugüne kadar amacına yönelik olarak hizmetlerine devam etmektedir.

YERLEŞİM VE HİZMET BİNASI

Birlik Başkanlığımız İlçe Hükümet Konağında Birlik Başkanlığına ait oda da hizmetlerini yapılmaktadır.

BİRLİĞİN AMACI VE ÜYELERCE BİRLİĞE DEVREDİLEN GÖREV VE HİZMETLER

1-Birliğe üye olan köylerin yararına olan ekonomik,sosyal,eğitim,kültür,sanat,turizm,spor ve buna benzer faaliyetlerini desteklemek,yatırımları teşvik etmek,,işletmeleri kurmak ve kurulmasına yardımcı olmak.

2-İl Özel İdareleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının köylere yönelik yapım,bakım ve onarım hizmetlerini aralarında yapacakları anlaşma ile kaynağın birlik hesabına aktarılarak,söz konusu işlerin birliğin tabi olduğu usul ve esaslara göre yapılmasını sağlamak.

3-442 Sayılı Kanun ile köylere verilen hizmetleri yapmak veya yapınmasına yardımcı olmak.

4- birliğe üye tüm köylerin yol,su,kanalizasyon,hizmet binası,okul,cami,köy konağı,vb. gibi köye yönelik olan hizmetleri yapmak,yaptırmak ve gerekli yardımlarda bulunmak.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Köylere Hizmet Götürme Birliği Hükümet Konağı Kat: 2 68600 Ağaçören Aksaray

Tel: 0382 331 24 79

Fax: 0382 331 21 29