KURUM HAKKINDA GENEL BİLGİİlçemiz Sağlık Grup Başkanlığı 1 hastane, merkezde 1 sağlık ocağı, Camili, Kederli, Kırimini, Hüsrev ve Yağmurhüyüğü köylerinde sağlık ocağı, Göllü ve Yenişabanlı köylerinde de sağlık evi ile sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Ağaçören İlçe Hastanesi'nin inşaatı 2000 yılında tamamlanmış, hasta kabulüne 2001 yılında başlanmıştır. Hastanemiz 25 yataklı olup, 10 adet personel lojmanı mevcuttur. Hastanemizde 1 Başhekim, 4 Pratisyen Hekim,1 Diş Hekimi, 1 Hastane Müdürü, 3 Ebe, 4 Hemşire, 3 Sağlık Memuru, 2 Laboratuar Teknisyeni, 2 Tıbbi Sekreter, 1 Memur, 2 Şoför ve 1 Hizmetli görev yapmaktadır.

Bakanlığımızın 09.04.2007 tarihli olurları ile ilçe merkezindeki sağlık hizmetleri birleştirilmiş ve hastanemiz entegre ilçe hastanesine dönüştürülmüş olup, bu tarihten itibaren Merkez Sağlık Ocağı hastaneye entegre olarak hizmet vermeye başlamıştır. Merkez Sağlık Ocağı gezici sağlık hizmetlerini, aşılama çalışmalarını, okul ve köylerde sağlık tarama hizmetlerini düzenli olarak vermektedir. Ayrıca sağlık ocağı bünyesinde yeşil kart bürosu bulunmaktadır.

Sağlık Grup Başkanlığımıza bağlı 4 sağlık ocağından sadece Kırimini Sağlık Ocağı'nda pratisyen hekim bulunmakta, diğer sağlık ocaklarında ve Sağlık Grup Başkanlığımıza bağlı iki sağlık evinde yardımcı sağlık personelleri hizmet vermektedir.İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Adres: Osman Durmuş Caddesi Ağaçören / Aksaray
  • Telefon: 0382 331 30 76
  • Fax: 0382 331 30 77
  • E-Posta: aksaraydhs1@saglik.gov.tr